• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Polska wieś bezrobociem stoi Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Środa, 12 Marzec 2014 09:45

Polska wieś bije niechlubne rekordy. Ukryte bezrobocie i największa od siedmiu lat liczba zarejestrowanych bezrobotnych to obok niepewnej sytuacji eksportowej związanej z napiętą sytuacją na Ukrainie, największe zmartwienia polskiej wsi.

Więcej…
 
Ochrona przed zwolnieniem tylko dla wybranych? Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Środa, 12 Marzec 2014 09:42

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej chce uderzyć w ponad milion pracowników. Zamierza ograniczyć liczbę grup, które prawo chroni przed wyrzuceniem na bruk. Związkowcy są oburzeni.

Więcej…
 
Polacy żyją coraz dłużej Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Wtorek, 26 Listopad 2013 09:31

Życie Polaka wydłuża się ekspresowo.Trzeba będzie więcej pieniędzy na emerytury i opiekę nad starszymi - pisze Dziennik Gazeta Prawna, 25.11.2013 r.

Więcej…
 
Proponowana minimalna stawka za godzinę pracy Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Piątek, 22 Listopad 2013 10:15

Jak pisze Gazeta Wyborcza minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje, by minimalna stawka za godzinę pracy wynosiła 10 złotych za godzinę.

Więcej…
 
Albo Karta nauczyciela, albo likwidacja szkoły Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 18 Maj 2011 05:14

Rząd upiera się, aby samorządy, zamiast likwidować szkoły, mogły przekazywać je stowarzyszeniom. Przeciw takiemu rozwiązaniu protestują związkowcy. Wczoraj prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem. Związkowcy chcą zablokować możliwość przekazywania samorządowych szkół i przedszkoli stowarzyszeniom, fundacjom i związkom wyznaniowym. Przewiduje to projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, którym jutro zajmie się Komitet Stały Rady Ministrów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 18 maja 2011 r.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 99