• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
SZKOLENIE KM FZZ W WIŚLE Drukuj Email
(2 głosów, średnia ocena 2.50 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Piątek, 06 Listopad 2015 11:44

W dniach od 28 do 30 października 2015 roku w Ośrodku Wypoczynkowo – Szkoleniowym ZIMOWIT w Wiśle, dzięki współpracy FORUM Związków Zawodowych z Fundacją im. Friedricha Eberta, odbyło się szkolenie dla członków Komisji Młodych FORUM Związków Zawodowych.

Podczas tegorocznego szkolenia członkowie KM FZZ zapoznali się z nową reformą dialogu społecznego w Polsce. Tą cześć szkolenia poprowadziła Anna Grabowska, doradca ds. społeczno – prawnych FZZ, która jednocześnie jest ekspertem FORUM Związków Zawodowych w zakresie Nowej Rady Dialogu Społecznego.

Podczas tego wykładu uczestnicy szkolenia dowiedzieli się o tym jakie były przyczyny zawieszenia prac w Komisji Trójstronnej i co skłoniło największe Centrale Związkowe do prac nad nową ustawą. Członkowie usłyszeli również jakie obecnie kompetencje posiada Nowa Rada Dialogu Społecznego, a także Wojewódzkie Struktury Dialogu Społecznego i kto z ramienia FZZ będzie ich przedstawicielem w poszczególnych regionach.

Drugą część szkolenia poprowadził Radca Prawny PZZ „KADRA”, Pan Bogdan Pirecki. Ta część szkolenia poświęcona została tematyce prawnej, a w szczególności zapoznano młodych działaczy związkowych z uprawnieniami zakładowej organizacji związkowej wynikających z ustawy o związkach zawodowych i kodeksu pracy, a także z postanowieniami ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Ważną kwestią było również zapoznanie uczestników ze zmianami w kodeksie pracy wchodzącymi w życie w 2016 roku.

Trzecia część spotkania poświęcona została omówieniu spraw bieżących oraz przyszłości Komisji Młodych FORUM Związków Zawodowych.

Wioletta Janoszka

 

 

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...