• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
MKPS OGŁASZA GOTOWOŚĆ STRAJKOWĄ Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Wtorek, 29 Wrzesień 2015 08:59


Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy (MKPS) zebrał się 28 września 2015 r. w Katowicach.  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Forum Związków Zawodowych – Wiceprzewodniczący FZZ, Przewodniczący PZZ KADRA Dariusz Trzcionka, Członek Prezydium FZZ, Wiceprzewodniczący PZZ KADRA Bogusław Studencki. MKPS w czasie zwołanego briefingu poinformował, że w dniu 1 października 2015 r. we wszystkich kopalniach i zakładach górniczych na Śląsku zostanie ogłoszona gotowość strajkowa. MKPS zadeklarował również przeprowadzenie górniczej demonstracji w dniu 5 października br. w Brzeszczach. Ogłoszenie gotowości strajkowej nie jest tożsame z rozpoczęciem w najbliższym czasie akcji strajkowych w kopalniach.

O kolejnych etapach akcji protestacyjnej MKPS zamierza informować na bieżąco.

Zdaniem związków zawodowych skupionych w MKPS – porozumienie, które zostało podpisane między MKPS, a stroną rządową w dniu 17 stycznia 2015 r. jest przez stronę rządową łamane. W związku z tym MKPS postanowił 28 września 2015 odwiesić czynną akcję protestacyjno-strajkową.

Pobierz treść komunikatu MKPS

Źródło:ww.kadra.org.pl

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...