• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
II POSIEDZENIE WYDELEGOWANYCH PRZEDSTAWICIELI PARTNERÓW SPOZA ADMINISTRACJI DO PRAC W PREZYDIUM KOMITETU UMOWY PARTNERSTWA Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Wtorek, 25 Sierpień 2015 09:24


W dniu 20.08 odbyło się zwołane przez Zygmunta Mierzejewskiego II posiedzenie wydelegowanych przedstawicieli partnerów spoza administracji do prac w Prezydium Komitetu Umowy Partnerstwa.

W spotkaniu uczestniczyli:

Zygmunt Mierzejewski – przedstawiciel partnerów społecznych ( Forum Związków Zawodowych)

Prof. Henryk Runowski – Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Michał Konwicki – Krajowa Izba Gospodarcza

Jan Jakub Wygnański – Rada Działalności Pożytku Publicznego

Oraz eksperci Piotr Frączak - OFOP, Marcin Tumanow - BCC praz przedstawiciel strony rządowej.

Zygmunt Mierzejewski przygotował projekt Zasad funkcjonowania partnerów spoza administracji w KUP. i były one podstawa dyskusji i przyjętych stanowisk.

Przyjęto cel główny: Dążymy do wzmocnienia roli i znaczenia Partnerów spoza administracji. Dysponujemy unikalną wiedzą nt. środowisk, które reprezentujemy. Radykalnie wspieramy proces doskonalenia konkretnych rozwiązań i trafiamy w konkretne potrzeby naszych środowisk.

Omówiono i przyjęto zasady komunikacji i koordynacji działań. Strona rządowa zobowiązała się do przekazania list członków spoza administracji w Komitatach Monitorujących. Będziemy dążyć do szybkiego spotkania członków partnerów spoza administracji centralnych KM oraz ustalimy zasady wspólnych działań na szczeblu regionalnym. Wspólne działania radykalnie wzmocnią nasza pozycję we wszystkich gremiach.

Omówiono i przyjęto zaproponowane zasady uzgadniania stanowisk i wypracowywania postulatów i wniosków przez partnerów spoza administracji.

Ustalono, przygotowanie materiałów, które będą służyć Zygmuntowi Mierzejewskiemu do przekonania podczas obrad Prezydium KUP strony rządowej do powołania podkomitetu ds. oceny zasad partnerstwa.

Następne spotkanie ustalono na 21.09.2015 r. 


Zygmunt Mierzejewski

 

Fot. MShades / Foter / CC BY MShades / Foter / CC BY

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...