• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
JEST POROZUMIENIE Z GÓRNIKAMI Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Sobota, 17 Styczeń 2015 16:55

W sobotę, 17 stycznia, w Katowicach, premier Ewa Kopacz podpisała porozumienie z górniczymi związkami zawodowymi. Obecni byli również liderzy związków górniczych zrzeszonych w Forum Związków Zawodowych.

Porozumienie gwarantuje zatrudnienie pracowników wszystkich czterech kopalni, które miały być przeznaczone do restrukturyzacji, co zdaniem związków zawodowych, w praktyce, według rządowego planu, byłoby równoznaczne z ich likwidacją.

Dominik Kolorz, szef górniczej Solidarności powiedział podczas konferencji zorganizowanej przy podpisywaniu porozumienia, że po wielu merytorycznych bojach udało się uratować kopalnie.

"Ale przed nami jeszcze dużo pracy, to dopiero początek drogi" - powiedział. Dodał, że "to trudne porozumienie, ale mamy Nadzieję, że w przyszłości już tylko w duchu dialogu i porozumienia bedą prowadzone rozmowy, bo tylko dialog kończy się dobrze". Podziękował załogom i mieszkańcom Śląska, którzy walczyli o Śląsk i kopalnie. "To dzięki nim jest porozumienie" - zaznaczył.

Jak powiedziała premier Ewa Kopacz, porozumienie to "dobry, zdrowy kompromis dla przyszłości polskiego górnictwa".

We wtorek, 20 stycznia, w Katowicach zbiera się Sztab Protestacyjny, w którym wezmą udział Szefowie wszystkich trzech centrali związkowych, w tym Przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka.


Anna Grabowska

 

Pobierz treśc porozumienia

 

Galeria foto:

 

 

 

 

Fot. Grzegorz Trefon PZZ KADRA

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...