• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
INDUSTRIALL EUROPE POPIERA PROTESTUJĄCYCH GÓRNIKÓW I ICH RODZINY Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Czwartek, 15 Styczeń 2015 14:08

 

 

I ndustriAll pragnie wyrazić swoje poparcie dla protestujących górników i ich rodzin. Zdecydowanie potępiamy plan restrukturyzacji zaproponowany przez polski rząd bez odpowiednich konsultacji ze stroną społeczną i bez opracowania długoterminowej strategii, która gwarantowałaby górnikom alternatywne zatrudnienie i możliwości przekwalifikowania. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni poważnymi konsekwencjami jakie niesie za sobą proponowany plan restrukturyzacji dla pracowników, społeczności górniczej oraz regionu.

IndustriAll Europa uważa silny dialog społeczny ze związkami zawodowymi za niezbędny dla osiągnięcia społecznie odpowiedzialnych i uczciwych strategii restrukturyzacyjnych. Niestety nie zostało to zrozumiane przez rząd, który mimo obietnic składanych górniczym związkom zawodowym w  zakresie planów restrukturyzacji i poprawy sytuacji w polskim górnictwie w listopadzie 2014 zmienił swoje plany, nie oferując żadnych długoterminowych perspektyw dla pracowników.

Na bieżąco będziemy śledzić rozwój wydarzeń i byłbym wdzięczny, jeśli moglibyście informować nas o wyniku rozmów.

Ze związkowym pozdrowieniem

Ulrich Eckelmann

Sekretarz Generalny

Pod poniższym linkiem znajduje się informacja i wyrazy solidarności z protestami górniczymi w Polsce przekazane przez industriALL Global z siedzibą w Genewie.

http://www.industriall-union.org/2000-polish-miners-protest-against-plans-to-close-mines

 

 

 

 

 

 

Fot.: https://www.flickr.com/photos/ahorcado/5952394394/">Krzysztof Duda / http://foter.com">Foter / http://creativecommons.org

/licenses/by/2.0/">CC BY Krzysztof Duda / Foter / CC BY

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...