• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
SEJM PRZEGŁOSOWAŁ USTAWĘ WĘGLOWĄ Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Czwartek, 15 Styczeń 2015 10:52

 

Kluby PO i SLD podczas debaty zgłosiły kilkanaście poprawek do ustawy górniczej. Sejmowa komisja nadzwyczajna ds. energetyki i surowców energetycznych pozytywnie zaopiniowała 16 poprawek PO, negatywne opinie wdała do 5 poprawek zgłoszonych przez klub SLD. Poprawki Platformy obywatelskiej dotyczą m.in. możliwości przekazywania do SRK nie tylko całych kopalń, ale np. ich oddziałów oraz wykluczenia dyskryminacji pracowników niemających bezterminowej umowy o pracę. Pozostałe oraz przegłosowane zapisy mają głownie charakter uściślający i doprecyzowujący.

Projekt, trafił do Sejmu jako poselski, by przyspieszyć procedowanie i tym samym ominąć dialog ze związkami zawodowymi i samorządem.

Liczba glosujących Posłów: 436 -- Za - 234 Przeciw - 198 Wstrzymało się - 4 Nie głosowało - 23.

Za przyjęciem ustawy głosowało 199 posłów PO, 29 z PSL oraz 6 posłów niezrzeszonych. Przeciw przyjęciu nowelizacji ustawy było 131 - PiS, 29 - SLD, 12 niezrzeszonych i inni.

 

Pobierz załącznik

 


Fot. https://www.flickr.com/photos/ahorcado/5699977279/">Krzysztof Duda / Foter / CC BY-SAKrzysztof Duda / Foter / CC BY-SA

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...