• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
JUBILEUSZ XX- LECIA ZWIĄZKU ZAWODOWEGO „RADA PORADNICTWA” Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Poniedziałek, 27 Październik 2014 09:08


23 października 2014 r. w Falentach pod Warszawą odbyła się uroczystość XX – lecia powstania Związku Zawodowego „Rada Poradnictwa”. Zaproszenie od przewodniczącej Związku Marii Płotczyk otrzymał przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka, w imieniu którego uczestniczył członek Prezydium FZZ Krzysztof Małecki.

W uroczystości uczestniczyli także przewodniczący zaprzyjaźnionych związków zawodowych przynależnych do Forum – Wolny Związek Zawodowy Solidarność – Oświata Sławomir Wittkowicz i NSZZ Pracowników Schronisk dla Nieletnich i Zakładów Poprawczych Tadeusz Pisarek. Po przywitaniu zebranych przez przewodniczącą Marię Płotczyk i prezentacji krótkiej historii związku, wręczono zasłużonym członkom związku odznaczenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i pamiątkowe dyplomy. W swoim wystąpieniu Krzysztof Małecki podziękował w imieniu przewodniczącego Forum za zaproszenie na uroczystość i złożył od centrali związkowej życzenia dalszego rozwoju i pomyślności w pracy zawodowej i życiu osobistym dla członków związku. Oprócz listu gratulacyjnego przewodniczącego Forum wręczył okolicznościową statuetkę z logo centrali. Po oficjalnych przemówieniach, na zakończenie uroczystości, psycholog Wiesława Bernadziuk przedstawiła wykład nt. „Romeo i Julia – czy mogliby stworzyć rodzinę z przemocą”.

Po uroczystej kolacji, odbył się VI Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Związku. W pierwszym dniu Zjazdu swoim doświadczeniem związkowym w zakresie opiniowania aktów prawa miejscowego i poradnictwa prawnego dla członków związku, dzielił się członek Prezydium Forum Krzysztof Małecki. W dniu 24 października 2014 r. odbyły się wybory do władz związku. Nową przewodniczącą została Ewa Tatarczyk.

 

Krzysztof Małecki

 

Żródło: http://radaporadnictwa.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=200:uroczyste-obchody-xx-lecia-istnienia-zwizku-zawodowego-rada-poradnictwa&catid=39:wane-informacje&Itemid=93

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...