• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
ZAKOŃCZENIE SPORU ZBIOROWEGO W JSW KOKS S.A. Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Wtorek, 14 Październik 2014 11:20


30 września 2014 r. podpisano porozumienie kończące trwający od czterech miesięcy spór zbiorowy w JSW KOKS S.A. W toczących się mediacjach z udziałem mediatora strony zakończyły spór w części dotyczącej żądań finansowych.

W części dotyczącej zawarcia paktu gwarancji socjalnych dla pracowników nieobjętych Paktem Gwarancji Pracowniczych Kombinatu Koksochemicznego „Zabrze” z 18 maja 2011 r. strony postanowiły zawiesić spór do 30 listopada 2016 r. W wypracowanym porozumieniu pracodawca zobowiązał się nie wypowiadać umów z przyczyn leżących po stronie pracodawcy do 30 listopada 2016 r. Ponadto strony ustaliły, że w styczniu 2015 roku przystąpią do wypracowania nowego ZUZP i pakietu gwarancji socjalnych dla pracowników nieobjętych Paktem Gwarancji Pracowniczych Kombinatu Koksochemicznego „Zabrze” z 18 maja 2011 r.

Przyczyną wszczęcia sporu zbiorowego było niewypłacenie: nagrody za 2013 r. i premii za pierwszy kwartał bieżącego roku., brak paktu gwarancji socjalnych oraz wypowiedzenie ZUZP w byłej Koksowni Przyjaźń S.A. w Dąbrowie Górniczej. Prace nad nowym ZUZP oraz paktem gwarancji socjalnych zarząd JSW KOKS SA uzależniał od podjęcia szeregu niekorzystnych zapisów oraz pozbawienia pracowników dotychczasowych przywilejów wynikających z obowiązującego ZUZP.

Źródło:

http://ozzzprc.pl/zakonczenie-sporu-zbiorowego-w-jsw-koks-sa/

 

Fot.: https://www.flickr.com/photos/osamukaneko/12793425954/">osamukaneko / http://foter.com">Foter / http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">CC BY osamukaneko / Foter / CC BY

 

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...