• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
FZZ W RADIOWEJ JEDYNCE O REFORMIE SŁUŻB ZATRUDNIENIA Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
23 kwietnia 2014 r. w Programie Pierwszym Polskiego Radia przedstawicielka Forum Związków Zawodowych mówiła o nadziejach i wątpliwościach związanych z reformą publicznych służb zatrudnienia.

 Działalność urzędów pracy powinna być zreformowana, by nie rejestrowały one jedynie bezrobotnych, ale faktycznie przywracały ich na rynek pracy. Jednak potrzebne są do tego środki finansowe, personel, odpowiednie akty wykonawcze – mówiła Anna Grabowska, doradca ds. społeczno-prawnych FZZ. Zaznaczyła, że same zapisy wprowadzające profilowanie bezrobotnych, ustalanie ścieżki kariery zawodowej pod kątem potrzeb rynku, to tylko instrumenty. Nie stworzą one nowych miejsc pracy. To zadanie pracodawców.

Przedstawicielka Forum mówiła też o zastrzeżeniach zgłaszanych przez samych dyrektorów  urzędów pracy, którzy twierdzą, że zagospodarowali już większość środków na działania wynikające z obowiązujących przepisów. Niektórzy zaabsorbowali też znaczny procent środków unijnych.

Przypomniała również o zamrożonych przez ministra finansów środkach Funduszu Pracy, które powinny być, w tak trudnej sytuacji na rynku pracy, przeznaczone na walkę z bezrobociem. Dodała, że partnerzy społeczni porozumieli się w tej kwestii uznając, iż to do nich powinno należeć gospodarowanie środkami Funduszu.

AG

 

Zdjęcie: Polskie Radio


Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...