• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Związki i pracodawcy będą wspólnie pracować na projektem nowej ustawy o dialogu społecznym Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

28 lutego 2014 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie spotkali się liderzy i eksperci organizacji pracodawców (Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego) oraz związków zawodowych (Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność”, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych).

 W dialogu autonomicznym ustalili, że powołany zostanie zespół ekspertów, który wypracuje propozycje założeń do projektu ustawy o nowym gremium dialogu społecznego w Polsce.

 Kolejnym zadaniem zespołu będzie przygotowanie ustawowych propozycji zmian funkcjonowania Funduszu Pracy oraz Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

 Na pierwszym spotkaniu nowo powołanego zespołu eksperckiego, które odbędzie się już w marcu, obecni będą również liderzy reprezentatywnych organizacji związkowych i pracodawców, którzy ustalą główne płaszczyzny pracy ekspertów.


Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...