• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Przewodniczący FZZ w Polsat News o uczestnictwie w TK i dialogu społecznym Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

19 września 2013 r. Przewodniczący FZZ Tadeusz Chwałka był gościem porannego programu w telewizji Polsat News. Mówił o dalszych planach związków zawodowych co do uczestnictwa w dialogu społecznym.

 

Jak zaznaczył Przewodniczący Forum, trzy reprezentatywne centrale związkowe podjęły wspólną decyzję o nie uczestniczeniu w najbliższym, piątkowym posiedzeniu Trójstronnej Komisji., Uznały bowiem, że nie zamierzają uczestniczyć w dialogu prowadzonym w dotychczasowym kształcie. Zdaniem związków, niezbędna jest merytoryczna dyskusja na temat zmiany reguł dialogu społecznego w Polsce. Planowana jesz zresztą związkowa konferencja w tym zakresie.

 

Tadeusz Chwałka podkreślił, że działania związkowe z ostatnich tygodni i dni nie są skierowane personalnie przeciwko przewodniczącemu TK ministrowi Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, ale przeciwko metodzie kierowania pracami Komisji. „Przewodniczący TK musi być osobą decyzyjną, a nie jedynie przekazywać ustalenia przyjęte przez Rząd” - powiedział w Polsat News Przewodniczący Forum Związków Zawodowych.

AG


Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...