• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
FZZ w Polsat Biznes o elastycznym czasie pracy Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

17 września 2013 r. ekspert Forum Związków Zawodowych Przemysław Dzido był gościem audycji "kto ma rację?" w stacji telewizyjnej Polsat Biznes. Drugim uczestnikiem debaty był Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. Temat dotyczył elastycznego czasu pracy, przeciwko któremu, w zakresie najnowszej nowelizacji Kodeksu pracy, protestowali od 10 do 14 września związkowcy w Warszawie.

 

Ekspert FZZ podkreślił, iż zmiany te stanowią feudalizację stosunków pracy. Odbierają bowiem pracownikom możliwość decydowania o ich czasie wolnym, w wielu wypadkach uniemożliwią godzenie życia rodzinnego z zawodowy, opóźniają wynagrodzenia za nadgodziny bez żadnych odsetek. Zaznaczył też, że nie należy mówić o alternatywie: albo pracodawca wprowadza elastyczny czas pracy, albo zwalnia pracowników. Skoro zdecydował się na działanie na wolnym rynku, to powinien uwzględniać różne okoliczności, także te związanie z ograniczeniem liczby zamówień, a nie obarczać wszelkimi trudnościami swoich pracowników.

Cała debata dostępna tutaj : pobierz.

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...