• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Przewodniczący FZZ w Polsat News o elastycznym czasie pracy Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

5 Sierpnia 2013 r. Przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka była gościem porannego programu w telewizji Polsat News. Rozmawiano o przyczynach związkowego protestu, którego przejawem było zawieszenie prac w Trójstronnej Komisji oraz planowane na wrzesień protesty.

  Zasadniczym tematem były podpisane przez Prezydenta zmian w Kodeksie pracy wprowadzające bardziej elastyczny niż dotychczas czas pracy.

Przewodniczący FZZ zaznaczał, że Forum od początku było tym zmianom przeciwne uznając je za antypracownicze, utrudniające godzenie życia rodzinnego z zawodowym, dokształcanie się, odbierające wynagrodzenie za nadgodziny.

Tadeusz Chwałka podkreślił też brak dialogu społecznego, co stało się przyczyną wprowadzenia antypracowniczych rozwiązań z ostatniego czasu.

AG


Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...