• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Trzecie spotkanie MKKPS – ustalenia ws. wrześniowych protestów Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)

W poniedziałek, 5 sierpnia 2013 r. w Warszawie odbyło się trzecie spotkanie Międzyzwiązkowego Krajowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. Przedstawiciele Forum Związków Zawodowych, razem z przedstawicielami NSZZ „Solidarność” i OPZZ ustalali techniczne warunki wrześniowych akcji protestacyjnych.

 

FZZ zadeklarowało, iż w pierwszym dniu protestów, tj. 11 września nasi przedstawiciele wezmą udział w pikietach pod resortami: zdrowia, gospodarki, infrastruktury i spraw wewnętrznych. Wyznaczono osoby odpowiedzialne za ich organizację.

W kolejnych dniach, tj, 12 i 13 września, planowane są akcje informacyjne przedstawiające przyczyny zawieszenia prac związków zawodowych w pracach Trójstronnej Komisji, do których zalicza się m.in.: uelastycznienie czasu pracy, ultimatum w sprawie minimalnego wynagrodzenia, podwyżek w sferze budżetowej, waloryzacji rent i emerytur, a przede wszystkim brak autentycznego dialogu społecznego.

Ustalono też, że w sobotę, 14 września, trzy centrale związkowe spotkają się pod Sejmem. Przejdą też ulicami Warszawy.

 

Dalsze szczegóły wrześniowych akcji będą omawiane podczas kolejnego spotkania, które zaplanowano na 12 sierpnia, na godz. 13.00 przy ul. Jasnej 7 w Warszawie.

 

Przewodniczący Forum Związków Zawodowych już teraz zachęca władze Forum w poszczególnych województwach do konferencji, akcji informacyjnych w swoich regionach, organizowanych także we współpracy z przedstawicielami NSZZ „Solidarność” i OPZZ. Informacje o nich prosimy przesyłać do warszawskiego biura FZZ na adres: sekretariat.ow Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

W najbliższym czasie przygotowane zostaną też plakaty i ulotki informacyjne dotyczące wrześniowych protestów, których wzory do wykorzystania zostaną przesłane organizacjom członkowskim oraz Zarządom Wojewódzkim FZZ.

AG

 


Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...