• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Pikieta do Pałacem Prezydenckim przeciwko zmianom w Kodeksie pracy Drukuj Email
(3 głosów, średnia ocena 4.67 na 5)

Zaniechanie zmian w Kodeksie pracy wprowadzających m.in. 12-miesięczny okres rozliczeniowy oraz przerywany czas pracy – to jedno z haseł, pod którymi związki zawodowe w końcu czerwca br. zawiesiły swoje prace w Komisji Trójstronnej, planując jednocześnie ogólnopolskie protesty, które rozpoczną się 11 września. Związkowcy z Forum Związków Zawodowych swoją obecnością pod Pałacem Prezydenckim już je zapowiadają.

Po sześciu tygodniach pikiety pod Kancelarią Premiera, protestujący z - należącego do Forum - OZZZPRC, przenieśli się na Krakowskie Przedmieście pod Pałac Prezydenta, na biurko którego trafiła już ustawa zmieniająca Kodeks pracy. Celem pikiety jest uświadomienie Prezydentowi antyspołecznego charakteru tych zmian.

Pikietującymi są członkowie Ogólnopolskiego Zrzeszenia Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych – organizacji wchodzących w skład Forum Związków Zawodowych. Związkowców codziennie będzie kilku i będą się wymieniać. Jak zaznaczają, na razie nie chodzi o liczebność, ale o stałe przypominanie o problemie, jaki czeka pracowników na wypadek wejścia w życie zmian uchwalonych przez Sejm i skierowanych do podpisu przez Prezydenta. Protest ma trwać aż do zawetowania przez Bronisława Komorowskiego zmian uelastyczniających czas pracy.

11 lipca br. wniosek o zawetowanie ustawy skierował do Prezydenta Międzyzwiązkowy Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy, w skład którego wchodzą: FZZ, NSZZ „Solidarność” i OPZZ podkreślając ich antypracowniczy charakter od sprzeczność z prawem międzynarodowym. Informacje w tej sprawie MOKPS skierował także do odpowiednich instytucji Unii Europejskiej.

 


Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...