• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Telewizyjna Debata Trójstronna na temat przyszłości OFE Drukuj Email
(2 głosów, średnia ocena 3.00 na 5)

6 kwietnia 2013 r. w TVP Info odbyła się Debata Trójstronna. Tematem były Otwarte Fundusze Emerytalne i ostatnio proponowane zmiany w tym systemie.

  Reprezentujący Forum Związków Zawodowych Przemysław Dzido przypomniał, że system emerytalny, przynajmniej w części, już z założenia był swoistą loterią – albo wygramy na giełdzie i będziemy mieć więcej, albo przegramy i nasza emerytura będzie głodowa. Politycy, a przede wszystkim propaganda, obiecywali nam, że będziemy mieć wysokie emerytury, na które sami uzbieramy. Teraz, gdy okazuje się, że nie ma na to szans, próbuje się system zmieniać. Przypomniał, że Forum od kilku już lat opowiada się za daniem pracownikom wyboru: czy chcą być w ZUS i OFE, czy też z OFE zrezygnować i przenieść wszystkie swoje składki do ZUS.

Ekspert FZZ powiedział też, że decydując o emeryturach obywateli, nie daje się im samym wypowiedzieć na ten temat, np. w ubiegłym roku w kwestii wieku emerytalnego, a także w sprawie tego, w ilu filarach chcą gromadzić środki na swoją przyszłą emeryturę.

AG


Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...