• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Debata w „Polityce” o polskich firmach na globalnym rynku PDF Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wpisany przez Redaktor   
Czwartek, 28 Marzec 2013 12:04

28 marca 2013 r. w siedzibie tygodnika „Polityka” odbyła się debata pt. „Polska a przyszłość globalizacji”. Forum Związków Zawodowych reprezentował Przemysław Dzido.

 W pierwszej części konferencji odbył się wykład prof. Roman Kuźniar z Uniwersytetu Warszawskiego, który mów o problemach politycznych związanych ze zjawiskiem globalizacji. Wskazywał, że według przewidywań w globalnym świecie nie będzie jednego hegemona np. w postaci USA czy Chin. Jednocześnie zaznaczał, że to Chiny będą odgrywały wiodącą rolę w gospodarce światowej dyktując standardy postępowania.

W drugiej części odbył się panel dyskusyjny pt. „Ochrona inwestycji i równe warunki konkurencji. Czy rząd naprawdę może pomóc polskim firmom na globalnym rynku?” Uczestniczyli w nim przedstawiciele polskiego biznesu, naukowcy, prawnicy. Skupili się na możliwościach inwestowania polskich firm za granicą i związanych z tym problemach takich jak np. możliwość przejęcia własności lub zarządzani w spółkach, w których zainwestowano polski kapitał.

AG