• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Partnerzy społeczni przeciwko dyrektywie tytoniowej Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 1.00 na 5)

Podczas Posiedzenia Plenarnego Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych w dniu 16 stycznia 2013 r. partnerzy społeczni reprezentujący organizacje pracodawców i pracowników przedstawili ministrowi pracy Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi wspólne stanowisko, w którzy postulują, by polski rząd nie przyjmował unijnej tzw. dyrektywy tytowniowej w jej obecnym brzmieniu.

 

Jak podkreślili partnerzy społeczni, ich stanowisko jest podyktowane celami zdrowotnymi, budżetowymi oraz koniecznością ochrony miejsc pracy w Polsce. W opinii związków zawodowych i organizacji pracodawców, szczególnie szkodliwymi rozwiązaniami dla Polskiej gospodarki i Polskich pracowników, zawartymi w projekcie w/w dyrektywy są:

  • Standaryzacja produktów tytoniowych ( w tym zakaz produkcji papierosów w formacie „slim”)

  • Zakaz stosowania dodatków (głównie mentolu) w każdej formie

  • Ujednolicenie opakowań.

Zaznaczyli w swoim stanowisku, że są gotowi do dalszej dyskusji ze stroną rządową w wypracowaniu takich praktycznych rozwiązań z zakresu uprawy tytoniu i produkcji wyrobów tytoniowych oraz ochrony zdrowia, które zminimalizują negatywne skutki społeczne palenia tytoniu.

W imieniu Forum Związków Zawodowych stanowisko podpisał Przewodniczący Tadeusz Chwałka.

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił, że przekaże je rządowi.

AG


Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...