• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
PZZ "KADRA" w sprawie projektu ustawy Prawo geologiczne i górnicze Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
W rozwinięciu publikujemy list Przewodniczacego Porozumienia Związków Zawodowych "KADRA" - Dariusza Trzcionki i Przewodniczącego Sekcji Węgla Kamiennego PZZ "KADRA" - Grzegorza Herwy do Ministra Gospodarki - Waldemara Pawlaka w sprawie projektu ustawy Prawo geologiczne i górnicze. Publikujemy również apel do organizacji związkowych Sekcji Węgla Kamiennego w sprawie włączenia się w akcję lobbowania w swoich środowiskach na rzecz zmian ustawy Prawo geologiczne i górnicze.

List do ściągnięcia tutaj.
Apel do dostępny jest tutaj.

24 lutego 2011 roku odbyło się posiedzenie połączonych Sejmowych Komisji Gospodarki, Samorządu Terytorialnego i Środowiska. Przedstawiciele naszego związku jako jedyni reprezentowali stronę związkową. W trakcie tego posiedzenia głównie głosami koalicji rządowej przegłosowano poprawkę do projektu ustawy Prawo geologiczne i górnicze złożoną przez posłankę Danutę Pietraszewską, na mocy której gminy górnicze będą mogły się domagać od podmiotów górniczych podatku od podziemnych budowli, zwanego potocznie podatkiem od wyrobisk (treść pisma - tutaj).

Źródło: www.kadra.org.pl, www.kadra-brzeszcze.pl

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...