• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Negocjacje płacowe w PGNiG SA Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
W dniu 28 lutego 2011 r. w PGNiG SA w Warszawie odbyło sie spotkanie przewodniczących Central Związkowych oraz Przewodniczących organizacji związkowych (które podpisały ZUZP) z Zarządem PGNiG SA oraz Dyrektorami Departamentów na temat negocjacji płacowych.
W pierwszej części spotkania została omówiona sytuacja w Grupie Kapitałowej z uwzględnieniem przedstawionych założeń do PDG na 2011 rok w wysokości 2%. Przedstawiono zagrożenia mające wpływ na realizację tych kosztów pracy np. z tytułu powrotu pracowników pracujących na kontraktach, zatrudnienie dodatkowych pracowników w związku z realizacja nowych prac, różnice w przypadku różnego stopnia zaawansowania inicjatyw mających na celu minimalizację kosztów itp.
Strona związkowa zaproponowała aby rok 2011 był jeszcze realizowany wskaźnikiem wzrostu płac. Prezes Szubski stwierdził, że musi dbać o kondycję Firmy i tylko w ten sposób jest w stanie zapanować nad kosztami pracy. Co prawda stwierdził że istnieją niewielkie rezerwy które będą uruchamiane.
Ze spotkania w drugiej części dotyczącej realizacji polityki płacowej w PGNiG SA zostali wyproszeni Przewodniczący Central Związkowych a pozostali związkowcy przedstawili Zarządowi PGNiG SA stanowisko w którym przedkładają oczekiwania płacowe (w załączeniu).

Józej Ryl

Pobierz protokół ze spotkania za związkami zawodowymi.

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...