• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Komendant Główny ścigany Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna prokuratura musi wszcząć śledztwo dotyczące komendanta głównego policji gen. Andrzeja Matejuka. Jego przestępstwo ma polegać na tym, że policyjne długi spłacał pieniędzmi z funduszu motywacyjnego. Sprawą organa ścigania zainteresowały się na wniosek NSZZ Policjantów.

Prokuratura jesienią ubiegłego roku odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie jednak Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zmienił tą decyzję. W opinii związkowców z NSZZ Policjantów i ich prawników komendant dopuścił się przestępstwa nadużycia władzy, za co grozi do trzech lat więzienia. Sprawa dotyczy budżetu policji na rok 2009. Na polecenie ówczesnego szefa MSWiA Grzegorza Schetyny policja straciła około miliarda złotych. Przez cały 2009 r. komendanci finansowali część niezbędnych wydatków policji z funduszu motywacyjnego i zapomogowego (to ponad 200 mln zł) wstrzymując wypłaty aż do grudnia 2009 roku, kiedy to wypłacono funkcjonariuszom wyrównanie.

Dziennik Gazeta Prawna, 25 lutego 2011 r.

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...