• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
M. Boni - będą jeszcze konsultacje Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
W trakcie spotkania Zespołu Rządowo-Związkowego ZZ Służb Mundurowych z ministrem Michałem Boni, któe odbyło się 23 lutego 2011 r. poruszona została m.in. sprawa przyjętego przez rząd projektu założeń racjonalizacji uposażeń służb mundurowych.

W związku z faktem naruszenia przez projektowaną ustawę istotnych praw nabytych oraz jej wpływem na zmniejszenie emerytur wskutek obniżenia zasiłku chorobowego, przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych poinformowali ministra o zamiarze zawieszenia udziału członków Federacji ZZ SM w pracach zespołów.
Minister Boni wyjaśnił, że sprawa projektu ustawy będzie jeszcze dogłębnie analizowana, powołana zostanie m.in. ekspertyza prawnicza w zakresie wpływu wzmiankowanej ustawy na sygnalizowane przez związkowców zmniejszenie wysokości emerytur.
Zostaną też przeprowadzone wyliczenia odnośnie wyniku ekonomicznego, jaki ustawa może przynieść służbom. Minister zapewnił, że jeśli ustawa wejdzie w życie, to nie będzie dotyczyć na pewno zwolnień związanych z wypadkami podczas pełnienia służby. Rozwiązana też zostanie sprawa dodatków za pracę funkcjonariuszy w nocy, w święta czy w niedziele. Ustalono, że przed oficjalnym przedstawieniem projektu ustawy odbędzie się w terminie najpóźniej do dnia 2.03.br. spotkanie, na którym strona związkowa zaprezentuje swoje stanowisko.

W sprawie reformy systemu emerytalnego służb mundurowych podjęto decyzję o przekazaniu wszystkim komendantom ustaleń, jakie dotychczas poczyniły poszczególne podzespoły. Po konsultacjach w terenie, ostateczne stanowiska podzespołów zostaną przedstawione na posiedzeniu Zespołu Głównego.

Info: A. Duda, A. Szary, J. Partyka.

Źródło: www.nszz-p.pl

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...