• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Spotkanie w ZPK ze strona społeczną… Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
W dniu 31 stycznia br w siedzibie Związku Pracodawców Kolejowych w Warszawie, odbyło się spotkanie kierownictwa ZPK z przedstawicielami związków zawodowych, reprezentujących stronę społeczną w Zespole Trójstronnym ds. Kolejnictwa.

W spotkaniu, któremu przewodniczył Krzysztof Mamiński, prezes ZPK, wzięła też udział Maria Wasiak, p.o. prezesa PKP S.A.
Wszyscy zgodzili się, że potrzebne podjęcie wspólnych przygotowań do negocjacji nad paktami gwarancji pracowniczych w podlegających prywatyzacji spółkach kolejowych.

Jak się przewiduje, kolejno będą prywatyzowane następujące spółki kolejowe:

   1. Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. ,
   2. PKP Cargo S.A.,
   3. Polskie Koleje Linowe S.A.,
   4. TK Telekom Sp. z o.o.,
   5. PKP Energetyka S.A.,
   6. PKP Intercity S.A.

Strona związkowa ustaliła, że poszczególne organizacje związkowe reprezentujące stronę związkową w Zespole Trójstronnym ds. Kolejnictwa, będą uczestniczyć w negocjacjach jedynie w spółkach, w których posiadają swoich członków.
Związki ustaliły kolejny termin spotkania w tej sprawie na dzień 15 lutego br w siedzibie NSZZ Solidarność, na którym będą wspólnie wypracowywać wspólne stanowisko w tej sprawie i projekt Ramowego Paktu Gwarancji Pracowniczych.
W spotkaniu ze strony ZZPW udział wzieli: Waldemar Ziobro, przewodniczący, Maciej Michalczonek, sekretarz generalny.

Waldemar Ziobro

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...