• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...

Menu Główne

Centrum Szkoleń i Konsultacji CSiK PDF Drukuj Email
(4 głosów, średnia ocena 3.50 na 5)
Piątek, 14 Sierpień 2009 13:59

 Centrum Szkoleń i Konsultacji CSiK

Forum Związków Zawodowych uzyskało dofinansowanie na realizację projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt.

„Centrum Szkoleń i Konsultacji (CSiK)”

Wniosek o dofinansowanie złożono w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działania 5.5 „Rozwój  dialogu społecznego", Poddziałania 5.5.2. „Wzmocnienie uczestników dialogu społecznego".

Instytucją Wdrażającą jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Cel główny projektu:

wzmocnienie potencjału Forum Związków Zawodowych jako partnera społecznego w zakresie prowadzenia dialogu w strukturach krajowych i europejskich poprzez skierowanie wsparcia do 640 osób i co najmniej 20 organizacji z terenu całej Polski.

Cele szczegółowe projektu:

  • kształcenie umiejętności w zakresie negocjacji/mediacji i skutecznego uczestnictwa w procesach legislacyjnych,
  • wzmocnienie struktury komunikacji,
  • zwiększenie wiedzy na temat pozyskiwania funduszy strukturalnych,
  • kształcenie umiejętności językowych.

Grupa docelowa

Członkowie związków zawodowych zrzeszonych w Forum Związków Zawodowych.

Harmonogram zakłada realizację Projektu od 1 sierpnia 2009r. do 30 czerwca 2011 r.

Projekt zakłada organizację szkoleń stacjonarnych i b-learningowych, konferencji, seminariów oraz wizyt studyjnych.
Konferencja inauguracyjna CSiK pt. Profesjonalizm w dialogu społecznym" odbyła się w dniach 28 września '09 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie.
Galeria Foto z konferencji
Szczegółowe informacje dotyczące Projektu znajdzują się na portalu Projektu www.csik.org.pl 

Rekomendacje Rady programowej, dotyczące  wzmocnienia efektywności dialogu społecznego oraz procesów konsultacyjnych i komunikacyjnych w FZZ stworzone na cele realizacji w ramach Projektu „Centrum Szkoleń i Konsultacji” - do pobrania.


Informujemy, że z dniem 15 lutego 2010 r. rozpoczynamy pierwszy etap procesu rekrutacji i naboru kandydatów na szkolenia pod nazwą „Efektywny dialog” oraz „English is OK”.

Będą one miały charakter pilotażowy. Terminy pozostałych edycji szkoleń ustalone zostaną w późniejszym okresie. O kolejnych naborach będą Państwo informowani na bieżąco.
Planowany terminarz w/w szkoleń zakłada ich przeprowadzenie w następujących terminach:

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}


„Efektywny Dialog”

17/18 marca 2010 r.

7/8  kwietnia 2010 r.

NABÓR:

od 15 – 28 lutego br.

„English is OK”

11/12 marca 2010r.

15/16 marca 2010r.

 

Szkolenia mają charakter b-learningowy tzn. spotkania stacjonarne połączone są z kursem on-line. Część stacjonarna odbywać się będzie w Bydgoszczy przy ul. Plac Teatralny 4, w Sali Konferencyjnej, w siedzibie Forum Związków Zawodowych.

SZKOLENIE „EFEKTYWNY DIALOG” rozpocznie część stacjonarna, która zostanie uzupełniona 5 godzinnym kursem on-line. Rozpoczęcie kursu e-learning nie może przekroczyć terminu 7 dni od daty ukończenia kursu stacjonarnego, a jego zakończenie powinno nastąpić w okresie do 30 dni od daty rozpoczęcia.

Tematyka szkoleń obejmuje następujące zagadnienia:
Moduł 1:  komunikacja interpersonalna, negocjacje, mediacje, rozwiązywanie konfliktów, wystąpienia publiczne.
Moduł 2:  stosowanie narzędzi i metod komunikacji interaktywnej w prowadzeniu dialogu.
Moduł 3: uwarunkowania i mechanizmy efektywnej partycypacji partnerów społecznych w procesach legislacji:  
konsultacje społeczne, obieg informacji, techniki informacyjne (tworzenie i przepływ informacji);


SZKOLENIA Z ZAKRESU JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ENGLISH IS OK.” odbywać się będą w dwóch modułach:
Moduł 1: kurs podstawowy (kurs on-line uzupełniony dwudniowym  spotkaniem z lektorem).
Moduł 2: kurs średniozaawansowany (kurs on-line uzupełniony dwudniowym  spotkaniem z lektorem).


Na etapie ubiegania się o udział w szkoleniach Kandydaci zobowiązani są złożyć do biura Projektu (osobiście, drogą pocztową, e-mail lub fax) w terminie do dnia 28 lutego br. następujące dokumenty:
a) czytelnie wypełnioną i podpisaną własnoręcznie deklarację uczestnictwa wraz z kwestionariuszem danych (według wzoru stanowiącego załącznik do Regulaminu szkoleń CSiK),
b) oświadczenie dotyczące kwalifikowalności Kandydata na szkolenie (według wzoru stanowiącego załącznik do Regulaminu szkoleń CSiK).W deklaracji uczestnictwa w szkoleniach konieczne jest wskazanie preferowanego przez kandydata terminu szkoleń.