Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej... |
Centrum Szkoleń i Konsultacji CSiK |
![]() |
![]() |
![]() |
Piątek, 14 Sierpień 2009 13:59 | |||||
Forum Związków Zawodowych uzyskało dofinansowanie na realizację projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Centrum Szkoleń i Konsultacji (CSiK)”Wniosek o dofinansowanie złożono w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działania 5.5 „Rozwój dialogu społecznego", Poddziałania 5.5.2. „Wzmocnienie uczestników dialogu społecznego". Instytucją Wdrażającą jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Cel główny projektu: wzmocnienie potencjału Forum Związków Zawodowych jako partnera społecznego w zakresie prowadzenia dialogu w strukturach krajowych i europejskich poprzez skierowanie wsparcia do 640 osób i co najmniej 20 organizacji z terenu całej Polski. Cele szczegółowe projektu:
Grupa docelowa Członkowie związków zawodowych zrzeszonych w Forum Związków Zawodowych. Harmonogram zakłada realizację Projektu od 1 sierpnia 2009r. do 30 czerwca 2011 r. Projekt zakłada organizację szkoleń stacjonarnych i b-learningowych, konferencji, seminariów oraz wizyt studyjnych. Rekomendacje Rady programowej, dotyczące wzmocnienia efektywności dialogu społecznego oraz procesów konsultacyjnych i komunikacyjnych w FZZ stworzone na cele realizacji w ramach Projektu „Centrum Szkoleń i Konsultacji” - do pobrania.
Będą one miały charakter pilotażowy. Terminy pozostałych edycji szkoleń ustalone zostaną w późniejszym okresie. O kolejnych naborach będą Państwo informowani na bieżąco.
Szkolenia mają charakter b-learningowy tzn. spotkania stacjonarne połączone są z kursem on-line. Część stacjonarna odbywać się będzie w Bydgoszczy przy ul. Plac Teatralny 4, w Sali Konferencyjnej, w siedzibie Forum Związków Zawodowych. SZKOLENIE „EFEKTYWNY DIALOG” rozpocznie część stacjonarna, która zostanie uzupełniona 5 godzinnym kursem on-line. Rozpoczęcie kursu e-learning nie może przekroczyć terminu 7 dni od daty ukończenia kursu stacjonarnego, a jego zakończenie powinno nastąpić w okresie do 30 dni od daty rozpoczęcia. Tematyka szkoleń obejmuje następujące zagadnienia: Moduł 1: komunikacja interpersonalna, negocjacje, mediacje, rozwiązywanie konfliktów, wystąpienia publiczne. Moduł 2: stosowanie narzędzi i metod komunikacji interaktywnej w prowadzeniu dialogu. Moduł 3: uwarunkowania i mechanizmy efektywnej partycypacji partnerów społecznych w procesach legislacji: konsultacje społeczne, obieg informacji, techniki informacyjne (tworzenie i przepływ informacji); SZKOLENIA Z ZAKRESU JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ENGLISH IS OK.” odbywać się będą w dwóch modułach: Moduł 1: kurs podstawowy (kurs on-line uzupełniony dwudniowym spotkaniem z lektorem). Moduł 2: kurs średniozaawansowany (kurs on-line uzupełniony dwudniowym spotkaniem z lektorem). Na etapie ubiegania się o udział w szkoleniach Kandydaci zobowiązani są złożyć do biura Projektu (osobiście, drogą pocztową, e-mail lub fax) w terminie do dnia 28 lutego br. następujące dokumenty: a) czytelnie wypełnioną i podpisaną własnoręcznie deklarację uczestnictwa wraz z kwestionariuszem danych (według wzoru stanowiącego załącznik do Regulaminu szkoleń CSiK), b) oświadczenie dotyczące kwalifikowalności Kandydata na szkolenie (według wzoru stanowiącego załącznik do Regulaminu szkoleń CSiK). Dokumenty do pobrania:
1. POLITYKA PRYWATNOŚCI CSiK FZZ 2. Regulamin rejestracji i logowania na Platformie internetowej CSiK 3. REGULAMIN SZKOLEŃ CSIK organizowanych w ramach CSiK 4. Załącznik 1 Deklaracja uczestnictwa w szkoleniu Efektywny Dialog 5. Załącznik 1a Deklaracja uczestnictwa w szkoleniu English is OK 6. Załącznik 2 Oświadczenie kandydata w zakresie kwalifikowalności 7. Załącznik nr 3 - Umowa uczestnictwa w szkoleniu - Efektywny dialog 8. Załącznik nr 3a - Umowa uczestnictwa w szkoleniu - English is OK 9. Załącznik nr 4 - Formularz uczestnika CSiK W deklaracji uczestnictwa w szkoleniach konieczne jest wskazanie preferowanego przez kandydata terminu szkoleń.
|