• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Apel Forum Związków Zawodowych: Pokażmy że jesteśmy razem!!! Drukuj Email
(10 głosów, średnia ocena 3.80 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 14 Wrzesień 2010 16:32
Prezydium Forum Związków Zawodowych zwróciło się z apelem do organizacji członkowskich FZZ o rozpowszechnienie informacji o terminie i miejscu manifestacji pracowników sfery budżetowej oraz o czynny i liczny w niej udział. Publikujemy stanowisko FZZ w tej sprawie.


 
Bydgoszcz, dnia 14 września 2010 r.

STANOWISKO

Forum Związków Zawodowych w sprawie manifestacji pracowników sfery budżetowej planowanej w dniu 22 września 2010 r.

Wobec braku realnych i konstruktywnych rozmów z partnerami społecznymi działającymi w ramach Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych, Forum Związków Zawodowych w trosce o bezpieczeństwo i dobro wszystkich obywateli w pełni popiera organizowaną w dniu 22 września 2010 r. manifestację pracowników sfery budżetowej.

Decyzja Rządu RP w zakresie zamrożenia wzrostu wynagrodzeń dla pracowników sfery budżetowej jest powieleniem działań podejmowanych przez wcześniej rządzące w Polsce partie polityczne. Według aktualnych decydentów jedynie ich „słuszny” sposób postępowania jest gwarantem bezpieczeństwa finansowego państwa. Nie zauważa się jednak, że poszukiwanie oszczędności w budżecie państwa jak zawsze dotyka jedynie  grupę ludzi mniej uprzywilejowanych - pracobiorców, a w sposób szczególny pracowników i funkcjonariuszy tzw. „budżetówki”.

Forum Związków Zawodowych jako centrala związkowa zrzeszająca organizacje działające we wszystkich formacjach służb mundurowych, a także pracowników zatrudnionych w różnych działach administracji publicznej zwraca się z apelem do swoich organizacji członkowskich o rozpowszechnienie informacji o terminie i miejscu manifestacji oraz o czynny i liczny w niej udział.

Pokażmy, że jesteśmy razem !!!

                   
W imieniu Forum Związków Zawodowych

Tadeusz Chwałka
Przewodniczący FZZ

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...