• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Negocjacje płacowe w oświacie dot. 2011 r. Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 20 Lipiec 2010 12:02
19 lipca 2010 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyła się pierwsza tura rozmów strony rządowej (którą reprezentowali minister Michał Boni oraz minister Lilla Jaroń) z przedstawicielami trzech reprezentatywnych central oświatowych związków zawodowych (FZZ, ZNP i NSZZ "Solidarność"). Tematem spotkania były kwestie związane ze stanem realizacji ustaleń z 2008 i 2009 r. oraz rządowe propozycje podwyżek płac dla nauczycieli w 2011 r.

Forum Związków Zawodowych reprezentowali: Sławomir Wittkowicz (przewodniczący Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ, przewodniczący WZZ "Solidarność - Oświata"), Tadeusz Pisarek (członek Zarządu Głównego FZZ, przewodniczący NSZZ Pracowników Schronisk dla Nieletnich i Zakładów Poprawczych), Maria Płotczyk (członek Zarządu Głównego FZZ, przewodnicząca ZZ "Rada Poradnictwa").

FZZ opowiada się za ustaleniem podwyżek ze spłatą od 1 stycznia 2011 r. - do akceptacji jest zarówno wariant jednej podwyżki jak i dwóch w ciągu roku (od 1 stycznia i od 1 września 2011 r.). Związki zrzeszone w FZZ odrzucają wariant jednej podwyżki od września 2011 r.

Kolejna tura rozmów w sprawie podwyżek płac na 2011 r. odbędzie się w Warszawie 17 sierpnia 2010 r.

Źródło: WZZ "Solidarność-Oświata", www.wzzso.pl


Zachęcamy do zapoznania się z materiałem PAP pod tym linkiem: artykuł.

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...